Akrobatyka dla dzieci

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 lat

Czas trwania: zależnie od poziomu zaawansowania

5 poziomów zaawansowania

Akrobatyka dla DZIECI 6-14LAT

AIRKIDS

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami akrobatyki dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży do 14 roku życia. Długość zajęć dostosowana jest do wieku i poziomu zaawansowania

Najlepsza aktywność dla dzieci

Wiele dzieci ma naturalną potrzebę wykonywania akrobacji. W AcroAir tworzymy dla nich niezbędne warunki, żeby mogli rozwijać się w bezpieczny sposób.

Zanim wybije pierwszy dzwonek, wielu rodziców już czuje się przytłoczonych ofertą zajęć pozalekcjnych. Języki, zajęcia wspomagające logiczne myślenie, twórcze warsztaty, sporty – wybór jest przeogromny.

Jaki sport wybrać dla dziecka?

Aktywność fizyczna jest czynnikiem, który w znaczący sposób wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny dziecka.  Wf w szkole, to za mało, żeby wyrobić w sobie nawyk regularnej aktywności fizycznej. Często także te zajęcia nie są atrakcyjne dla dzieci, przez co sport zaczyna im się kojarzyć z przymusem i nudą. Co jest trudne dla rodziców, dla których aktywność fizyczna jest pasją. 

Dlatego warto wybrać takie zajęcia dodatkowe, które są zgodne z zainteresowaniami dziecka, a jednocześnie rozwijają wszechstronnie całe ciało! Takie właśnie są treningi akrobatyki w AcroAir!  Zależy nam na tym, aby dzieci wyszły od nas z dobrymi podstawami i radością z pracy nad własnym ciałem. 

Akrobatyka w AcroAir jest dobra na start!

Akrobatyka wszechstronnie wpływa na ciało: poprawia koordynację ruchową i wzmacnia mięśnie głębokie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Nasze zajęcia mają charakter rekreacyjny. Oznacza to, że najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i przyjemność z ruchu. Jednocześnie jednak zwracamy uwagę na technikę i motywujemy do rozwoju. Cieszymy się z drogi, jaką przebywa dziecko, zamiast naciskać tylko na wynik, jak to bywa w sporcie zawodowym. 

Zaczynają u nas nie tylko sześciolatki

Wiemy, że nie każdy maluszek bywa zainteresowany akrobatyką. Czasem dzieci chcą spróbować tego sportu, dopiero gdy mają 8, 9 czy 10 lat. Dla nich właśnie stworzyliśmy oddzielne grupy początkujące, żeby nie musieli ćwiczyć z maluchami – wtedy każdy czuje się komfortowo. 

Dodatkowo dzielimy nasze grupy dziecięce aż na pięć stopni zaawansowania, żeby każdy miał uwagę trenera i ćwiczył zgodnie ze swoimi umiejętnościami. 

A co jeśli dziecko nie da rady?

Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko nie da rady na zajęciach, bo jest mniej sprawne od rówieśników lub szybko straci zapał, daj mu szansę! Zajęcia próbne są u nas zawsze bezpłatne i uśmiech nieznikający z twarzy dziecka przez całe zajęcia na pewno Cię przekona, że akrobatyka to jednak jest to!

Wielu rodziców powtarza nam, że akrobatyka w AcroAir to jedyne zajęcia dodatkowe, na które dziecko biegnie z radością, chociaż czasem na początku bywało sceptycznie nastawione. No i koniec ze słynnym „nie chce mi się” – wreszcie Twoje dziecko znajdzie coś, co je naprawdę pochłonie 🙂 

akrobatyka zajęcia dla przedszkolaków
przedszkolaki akrobatyka
akrobatyka dla przedszkolaków

Najważniejsze informacje

Akrobatyka dla dzieci 6-14 lat

Lokalizacja

  • AcroSpace, sala na parterze lub I piętrze, ul. Kulczyńskiego 14 (metro Imielin)
  • SP336 sala nr 40 ul. Małcużyńskiego 4 (metro Natolin)
  • SP47 sala ruchowa 22, ul. Zoltana Balo 1 (metro Kabaty)
  • SP16, ul. Wilczy Dół 4 (metro Kabaty)
  • SP399 sala ruchowa, ul. Zaruby 7 (metro Kabaty)

Czas trwania

 55 min – grupy początkujące, średnio zaawansowana 1 i 2

70 min – grupa zaawansowana 1

85 min – grupa zaawansowana 2

 

Grupa początkująca

Dla dzieci rozpoczynających przygodę z akrobatyką. Niepotrzebne są żadne umiejętności ani doświadczenie.

Grupa średnio zaawansowana 1

Dla dzieci, które potrafią wykonać przewrót w przód i znają technikę przewrotu w tył,  potrafią stanąć na głowie i na rękach przy drabince, znają technikę wykonywania przerzutu bokiem „gwiazdy”.

Grupa średnio zaawansowana 2

Dla dzieci, które potrafią wykonać różne rodzaje przewrotów, stanie na głowie i przedramionach bez asekuracji. Potrafią wykonać przerzut bokiem, znają technikę rundaka oraz samodzielnie bądź z asekuracją umieją wykonać przejście w przód i w tył. Znają technikę i próbowały z asekuracją wykonać salto w przód.

Grupa zaawansowana 1

Dla dzieci i młodzieży, które potrafią samodzielnie wykonać przerzut bokiem, rundak, przejście w przód i w tył oraz samodzielnie bądź z asekuracją wykonać salto w przód i w tył, przerzut w tył oraz salto machowe.

Grupa zaawansowana 2

Dla dzieci i młodzieży, które potrafią samodzielnie wykonać przerzut bokiem, rundak, salto w przód i w tył, przerzuty w przód i w tył oraz salto machowe. Z asekuracją są w stanie łączyć skoki w kombinacje. 

Więcej informacji

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Anna Pycia

anna@acroair.pl

730-710-605

Dołącz do nas

Pierwsze zajęcia dla nowych uczestników są bezpłatne!

Tylko zapis przez formularz on-line gwarantuje miejce w grupie. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

 

WAŻNE! Jeśli w formularzu nie widzisz grupy, na którą chcesz się zapisać, to znaczy, że aktualnie nie ma w niej miejsc. Skontaktuj się z nami, aby wpisać się na listę rezerwową

anna@acroair.pl 730 710 605