Joga na Ursynowie.

Warsztaty dla sprawnego, silnego i mobilnego ciała z korektywą wad i dbałością o poprawną postawę w tle. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Zajęcia inne niż wszystkie! Zajęcia pełne zdrowego ruchu, wiedzy o biomechanice ciała.

POLECANE i LUBIANE WARSZTATY:

Warsztaty joga z kijami

NOWOŚĆ, autorskie warsztaty, które podbiły już serca i mobilność kręgosłupów zeszłorocznej edycji. Ćwiczenia pozwalają poprawić skrętność, wspierają stabilizację, poruszają zaniedbane partie ciała i wspierają poprawną pracę mięśni posturalnych.

W praktyce z kijami łatwiej wejść w pozycje, nawet te bardziej wymagające, a to jest bardzo satysfakcjonujące. Dodatkowo, dzięki kijom, łatwiej wytrwać w pozycji, a to podnosi jakość siłowej aktywacji pracy mięśni.

Warsztaty joga z ZOGĄ

NOWOŚĆ – prosto ze szkolenia u znanego i cenionego w Polsce i zagranicą fizjoterapeuty, twórcy ZOGI – Wojtka Cackowskiego. Na tych warsztatach pracujemy z powięzią na najszerszych możliwie łańcuchach powięziowo-mięśniowych. Stosujemy ruch wielowektorowy i wielopłaszczyznowy. Sekwencje w leżeniu, na czworakach i stojące, zawsze płynne i flow angażujące wszechstronne obszary ciała. Dzięki temu pozbywamy się sztywności i zastojów. Rozkołysane ciało skuteczniej radzi sobie z przeciążeniami i pozbywa się napięć.
Wspieramy mobilność, ucząc poprawnych wzorców ruchowych. A ponieważ jesteśmy ciągle w płynnym slow-flow, i tu i teraz, głowa odpoczywa!

Warsztaty zdrowy kręgosłup i sprawna miednica

Ćwiczenia redukujące dysbalanse mięśniowe, skupione na wyprowadzaniu wadliwych wzorców. Wspieramy czucie poprawnej postawy angażując poprawny ruch od stóp po pracę mięśni obręczy kończyn dolnych, miednicy, pleców i barków, aż po mięśnie karku i podpotyliczne!

Warsztaty joga Iyengara

Gdzie precyzja pozwala wniknąć głębiej, budując jeszcze większą świadomość ciała, jego doskonałości i jego obszarów do poprawy.

 

Warsztaty joga Vinyasa Flow

Praktyka, w której oddech jest kapitanem. W takt wdechów i wydechów kolejne sekwencje ruchowe pozwalają pobudzić układ nerwowy, całe ciało, wzmacniając je nie tylko przez asany siłowe, ale także te, z
którymi zdobędziesz więcej przestrzeni, szersze zasięgi ruchów i jeszcze więcej sprężystości.

Warsztaty JogAnimal Flow

Autorskie zajęcia, podczas których świetna zabawa na czworakach to pewnik. W czasie warsztatów przypominamy sobie jak to było ponad 4 mln lat temu, gdy nasi praprzodkowie Lucy i Adri, jeszcze niezupełnie dwunożni,
nie narzekali na bóle lędźwi! W czasie tych zajęć łączymy asany jogi z przeróżnymi sekwencjami na czworakach. Bodźcujemy solidnie mięśnie CORE, dbamy o miednicę, mięśnie grzbietu i silne nogi.
Lubisz się śmiać? Cenisz sobie zdrowy wysiłek? Lubisz zdobywać nowe zakresy ruchu? Jeśli na każde z pytań odpowiedziałeś TAK, te zajęcia są dla Ciebie.

Nie wiesz, czy wybrać się na zajęcia? Nie wiesz, na które warsztaty masz chęć?

Zobacz, co o zajęciach mówią ich uczestnicy. Przyjrzyj się opiniom i komentarzom o warsztatach na profilu trenerki:

https://www.facebook.com/Majena.Skawinska

Na co stawiamy w czasie praktyki, niezależnie od rodzaju warsztatów:

-poprawa ruchomości stawów,

-praca nad elastycznością i sprężystością mięśni,

–niwelowanie skutków napięć i przykurczy mięśniowych,

–wzmacnianie odporności,

–dotlenienie przez otwarte międzyżebrze,

–skuteczne wsparcie poprawnej postawy ciała.

CO JESZCZE?

Oprócz warsztatów pełnych dobrej zabawy i zdrowego ruchu

DARMOWY KWADRANS NA ANALIZĘ TWOJEJ SYLWETKI CIAŁA.

Po zajęciach – dla praktykujących w AcroAir – indywidualna analiza Twojej postury i postawy ciała. Dowiesz się, jakie partie ciała należy wzmocnić, jakie ćwiczenia najlepiej stosować, czego unikać, i którym dystansom mięśniowym się przyjrzeć z bliska, by budować skuteczniej silne symetryczne ciało. UWAGA! Kolejka już jest – ale dla Ciebie też znajdzie się miejsce.

I … ODDECH – twój przyjaciel od początku do ostatniego wydechu!

WDECH dodaje energii, pobudza mięśnie wdechowe, które budują szeroką klatkę, żeby płuca mogły realizować swój potencjał, żeby serce miało, gdzie bić!

WYDECH pozwala pozbywać się napięć, pomaga panować nad emocjami, wspiera kontrolę „biegunki myśli”.

Oddech jest z Tobą od początku do końca. A na warsztatach odkryjesz jego moc, jego anatomiczną biomechanikę i zaczniesz świadomie go używać, by trudności dnia codziennego i stres mniej dokuczały.

Trenerka Marzena Skawińska

Łączę najnowszą wiedzę z zakresu korektywy i kompensacji wad postawy z praktyką Vinyasy, Zogi, jogą Iyengara i zdrowymi ruchami nawiązującymi do animal flow. Dzięki znajomości wielu stylów oraz zasad kompensacji i korektywy na zajęciach wspieram nerwowy system sterowania ruchem. Przez różnorodność ruchów, sekwencji ruchowych i asan aktywuję najszersze możliwie obszary mięśniowe i łańcuchy powięziowo-mięśniowe. Inspiruję się najnowszą wiedzą z zakresu anatomii powięziowej, praktyką znanych i uznanych fizjoterapeutów, czerpiących z jogi – od Wojtka Cackowskiego, Marka Purczyńskiego
począwszy po znanych i cenionych Toma Myersa, Christa Lehnert-Schroth, Grobl Petra czy doktora Loren Fishmana oraz cenionych na całym świecie joginów, praktykujących zgodnie z najnowszą wiedzą o biomechanice ciała. Promuję wszechstronny, wielowektorowy i wielopłaszczyznowy ruch, który w piśmiennictwie i praktyce współczesnej fizjoterapii jest uznany za pożądany, zdrowy i wspierający. Dbam o to, by warsztaty były pełne poprawnego ruchu i dobrej zabawy, gdzie odprężasz i wzmacniasz zarówno ciało, jak i umysł.

Nie wiesz, czy wybrać się na zajęcia? Nie wiesz, na które warsztaty
masz chęć?

Zobacz, co o zajęciach mówią ich uczestnicy. Przyjrzyj się opiniom i
komentarzom o warsztatach na moim profilu:

https://www.facebook.com/Majena.Skawinska

Grafik może ulec zmianie.

SP336

sala nr 40
ul. Małcużyńskiego 4, Warszawa
(metro Natolin)

Wtorek
19:30 – 20:30 – Joga  (młodzież i dorośli)

Czwartek
19:30 – 20:30 – Joga  (młodzież i dorośli)