Trenerzy Akrobatyki:

Marcin Markowski

 

Absolwent warszawskiej Akademii Wychowana Fizycznego oraz dyplomowany instruktor akrobatyki. Jest twórcą wyjątkowych zajęć z akrobatyki dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem sprzętu firmy Airtrack Factory. Zajęcia z akrobatyki dla dzieci prowadzi od 2015 roku. Jednocześnie od 2011 roku, prowadzi treningi karate dla dzieci i dorosłych. Jego misją jest, aby uczestnicy zajęć przede wszystkim dobrze się bawili zwiększając swoje umiejętności. Podchodzi indywidualnie do każdej osoby, bez problemów nawiązuje kontakt z dziećmi i potrafi zachować zdrową dyscyplinę w trakcie treningu. Ze względu na coraz większe zainteresowanie jego treningami, rozbudowuje zespół  trenerów. Przy wyborze nowych osób do zespołu kieruje się przede wszystkim ich umiejętnościami nawiązywania kontaktu z dziećmi. Wybiera tych, którzy podobnie, jak on, na pierwszym miejscu stawiają na dobrą atmosferę w trakcie zajęć.

Julia Namaczyńska

Od 6 roku życia moją pasją jest gimnastyka artystyczna – piękny sport pełen gracji oraz elegancji. Aktualnie jestem studentką fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz instruktorem stretchingu. Byłam Reprezentantką Polski w układach zbiorowych, uczestniczyłam dwukrotnie w Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy w Baku, wielu Pucharach Świata oraz Turniejach Międzynarodowych. Uwielbiam prowadzić zajęcia i przekazywać swoją wiedzę oraz miłość do sportu. Na zajęciach zwracam szczególną uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń i elementów. Lubię wprowadzać również ćwiczenia siłowe oraz ćwiczenia poprawiające koordynację ruchową, które sprzyjają prawidłowemu rozwojowi dzieci. Moim celem jest, by każdy trening sprawiał przyjemność.

Julia namaczyńska
Jakub valles treningi

Jakub Valles

Swoją przygodę z gimnastyką sportową zaczął w wieku 7 lat. Reprezentant kadry narodowej i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski juniorów i seniorów. Absolwent warszawskiej Akademii Wychowana Fizycznego oraz dyplomowany instruktor gimnastyki. Jego największą pasją wśród wszystkich przyrządów gimnastycznych były ćwiczenia wolne, gdzie zdobywał największe sportowe sukcesy, jak np. 2 miejsce na Mistrzostwach Polski seniorów na tym przyrządzie. Mimo, że już zakończył zawodową przygodę z gimnastyką po 17 latach trenowania, to ciągle ćwiczy różne akrobacje dla własnej radości i przyjemności, dbając o pozostanie w dobrej formie. Jest miłą i cierpliwą osobą dbającą o bezpieczeństwo i zadowolenie dzieci na zajęciach. Czerpie podwójną radość z każdej nowej rzeczy jaką może kogoś nauczyć, chętnie przekazując swoje wieloletnie doświadczenie innym.

Julia Wilczyńska

Sport od zawsze był moją pasją. Zaczynałam od tańca, poprzez siatkówkę, lecz przy akrobatyce sportowej zatrzymałam się na dłużej. Trenowałam ją w sumie 6 lat. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne oraz dyplomowaną instruktorką akrobatyki sportowej

Moją misją jest przekazanie wiedzy i miłości do akrobatyki w miły i przyjemny sposób. Uciekam od starodawnych metod nauczania zastępując je zabawą i bezpiecznym treningiem. Lubię wprowadzać na zajęciach łatwe piramidy, które urozmaicają trening, a dzieci mają przy nich mnóstwo zabawy.

Zakhar savchenko akrobatyka

Zakhar Savchenko

W wieku 4 lat zacząłem swoją przygodę z gimnastyką sportową. Posiadam tytuł Mistrza Sportu i jestem medalistą kilku Mistrzostw Ukrainy w wieloboju drużynowym juniorów i seniorów. Obecnie jestem studentem Politechniki Warszawskiej na wydziale MEiL i równolegle Uniwersytetu Sportowego w Ukrainie. Chociaż zawodniczo już nie uprawiam sportu, to miłość do niego, a w szczególności do akrobatyki, została.

Sport wykształcił u mnie zdyscyplinowanie, odpowiedzialność, pracowitość i ambicję. Te cechy charakteru staram się przekazać dzieciom na zajęciach. Na treningach zwracam olbrzymią uwagę na technikę wykonywania elementów oraz na bezpieczeństwo. Jestem bardzo szczęśliwy, widząc uśmiech na twarzy dzieci z powodu udanego wykonania nowych ćwiczeń:) Lubię różne aktywności fizyczne, które wspomagają wszechstronny rozwój. Moim celem jest pokazanie uczestnikom, że chociaż sport nie zawsze jest łatwy, ale za to bardzo interesujący!

Franciszek Domagała

Sport od zawsze zajmował ważne miejsce w moim życiu. W szkole podstawowej chodziłem do klasy sportowej – moimi ulubionymi dyscyplinami były koszykówka, siatkówka i piłka ręczna. W wieku 7 lat zacząłem trenować karate, a 4 lata później – akrobatykę. Nadal uprawiam obie dyscypliny – mam czarny pas w karate i stawiam sobie nowe wyzwania akrobatyczne. 
W AcroAir trenuję od 2017 roku, a od końca 2020  asystuję też trenerom. Pomagam w prowadzeniu zajęć dla dzieci i dla dorosłych. Sprawia mi to dużo radości i daje ogromną satysfakcję. 

Brałem udział we wszystkich obozach – letnich i zimowych – organizowanych przez Klub – najpierw jako uczestnik, a potem także jako wsparcie dla naszej kadry. 
Teraz uczę się w liceum w klasie dwujęzycznej o profilu matematyczno-fizycznym. W przyszłości chciałbym studiować na AWF. 

Franciszek Franek domagała akrobatyka acroair

Inna Shulha

Jestem instruktorem akrobatyki sportowej, a także studiuję Psychologię Kliniczną Dzieci i Dorosłych w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

W wieku 4 lat zainteresowałam się gimnastyką artystyczną. To była „miłość od pierwszego wejrzenia”. Przez 12 lat uprawiałam gimnastykę w szkole sportowej w Ukrainie. Posiadam tytuł Kandydata na Mistrza Sportu.

Miłość do sportu skłoniła mnie do pracy z dziećmi. Na moich zajęciach zawsze kieruję się dyscypliną i poprawną techniką wykonywania elementów akrobatycznych. Podczas treningów daję z siebie wszystko, aby uczyć dzieci, dzielić się z nimi swoją wiedzą i miłością do sportu.

Justyna Markowska

Z wykształcenia jestem dietetyczką, ale sport zawsze odgrywał ogromną rolę w moim życiu.

Tak na poważnie zaczęło się w liceum, kiedy rozpoczęłam treningi kick-boxingu. W tej dyscyplinie zdobyłam tytuł vice-mistrzyni Polski Wschodniej. Później moje serce zabiło mocniej do pole dance, który trenowałam przez 11 lat, również startując w zawodach oraz prowadząc własne grupy. 

Od 2018 roku praktykuję niemal codziennie jogę, która poczatkowo miała mi tylko zastąpić pole dance na czas ciąży, ale ku mojemu zaskoczeniu stała się moim sposobem na życie. W 2022 roku ukończyłam certyfikowany kurs instruktora aerial jogi, a w 2023 roku zdobyłam tytuł instruktorki stretchingu. 

Przez wiele lat ćwiczyłam stawiając przed swoim ciałem wysokie wymagania. Teraz ćwiczę, żeby moje ciało było zdrowe i sprawne jak najdłużej. W ten właśnie sposób prowadzę zajęcia dla moich kursantek. Bez presji, z uważnością na ciało i jego możliwości. 

Justyna Markowska Aerial Joga stretching
anna rusiecka joga

Anna Rusiecka

Certyfikowana nauczycielka hatha, vinyasa i aerial jogi z międzynarodowym dyplomem Yoga Alliance.

Certyfikowała się na Bali, potem mieszkała i uczyła jogi w Londynie, a po powrocie do Polski w Klinice Kręgosłupa i Rehabilitacji w Warszawie. Ukończyła kurs instruktorski Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych. Prowadzi warsztaty art terapeutyczne i uwalniania głosu. Jest Certyfikowaną Terapeutką Kodu Emocji oraz Dyplomowaną Trenerką Oddechu. Uczy medytacji; organizuje wyjazdy z jogą w Polsce i zagranicą.

W pracy z ciałem dba o wzmacnianie głębokich partii mięśni, bo jak sama mówi „Silne ciało przekłada się na silny umysł!”.

Mateusz Mazurowicz

Moja przygoda z akrobatyką zaczęła się w szkole tańca. Inspiracją do pójścia na zajęcia z
tej dziedziny okazali się dla mnie tancerze wykorzystujący w swoich choreografiach różne jej elementy.

Na pierwszy trening z akrobatyki poszedłem w swoje 20. urodziny, robiąc sobie tym samym najlepszy prezent w życiu. Od tamtej pory akrobatyka pochłonęła mnie bezwzględnie stając się nieodzowną częścią mojego życia.

Akrobatykę obecnie trenuję 4h w tygodniu na zajęciach z prywatnym trenerem, tym samym stale nabywając nowe umiejętności. Ponadto uczestniczę w różnych warsztatach akrobatycznych oraz kursach podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Jestem także uczniem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku, gdzie realizuję specjalizację akrobatyczną o nazwie TEETERBOARD z elementami akrobatyki partnerskiej.

mateusz mazurowicz akrobatyka

Animatorzy AcroLato i AcroFerie

Michalina Szpak

 

Jestem studentką biofizyki molekularnej na wydziale fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Moją pasją jest muzyka, nauka oraz oczywiście sport. Od zawsze lubiłam pracę z dziećmi. Pracowałam już na półkoloniach oraz w parku linowym. Ukończyłam kurs wychowawcy wypoczynku. Mam dużo kreatywnych pomysłów, staram się zarazić dzieci pasją i miłością do przyrody, a także świata nauki.

Misia Krzymowska

Akrobatykę zaczełam trenować, gdy miałam 13 lat. Pasją do niej zaraziłam swoje siostry, które również przez wiele lat trenowały.

W roli trenerki działam już od pięciu lat, sprawia mi to wiele radości. Jestem dumna, że mogę wpływać na rozwój umiejętności moich podopiecznych. 

Jestem także instruktorką wspinaczki na ściance. 

Kadra AirCampów

Ewa Kosewska

Od ukończenia studiów – z socjologii oraz terapii pedagogicznej – moje zawodowe działania oscylują wokół nurtów pedagogiki alternatywnej, ze szczególnym naciskiem na pedagogikę waldorfską. Doświadczenie w pracy z dziećmi zaczęłam zdobywać w liceum – początkowo jako niania, potem wolontariuszka, animatorka lub opiekunka wspomagająca dla osób z Zespołem Aspergera. Przygody z pracą kolonijno-obozową rozpoczęłam w 2007 roku, wyjeżdżając w charakterze wychowawcy grupowego na różnego rodzaju wycieczki, wyjazdy rekreacyjne czy sportowe.

Z klubem AcroAir jestem związana od początku jego istnienia – głównie w zakresie pracy obozowej i animatorskiej. AirCampy wspieram jako kierowniczka, współtworząc i realizując ich program. Do wszelkich działań na rzecz dzieci podchodzę z dużą radością, cierpliwością i ogromnym szacunkiem dla indywidualności małego-młodego człowieka. Lubię, gdy uczestnicy naszych obozów spędzają swój czas pomiędzy treningami w sposób kreatywny, artystyczny i pobudzający wyobraźnię.

Dawid Jankiewicz

Pasją, która rozpoczęła i rozwinęła moją przygodę ze sportem była piłka nożna, w którą grałem zawodowo przez wiele lat.

Jestem absolwentem wychowania fizycznego (specjalizacja w gimnastyce korekcyjnej) oraz dyplomowanym instruktorem-trenerem piłki nożnej oraz kulturystyki. Od 2010 roku regularnie pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia sportowe, korekcyjno-kompensacyjne i rekreacyjne w placówkach przedszkolnych oraz szkolnych. Rozwijam się również w pracy z osobami starszymi-seniorami realizując zajęcia usprawniające i motywujące ich do aktywności ruchowej.

 

Maria Klata

Na codzień mieszkam w Finlandii, jestem studentką designu na uniwersytecie Aalto.

Poza sztuką, moja pasją jest brazylijskie jiu jitsu. Jednak swoją przygodę ze sztukami walki zaczęłam od aikido. Wraz z promocją na czarny pas, zaczęłam też prowadzić treningi dla dzieci i to zaangażowało mnie w pracę animatora.

Z AcroAir współpracuję od 3 lat na obozach i półkoloniach, co sprawia mi dużo radości i satysfakcji.

Kseniia Sulzhyk

Akrobatyka to moja pasja. Trenowałam zawodowo akrobatykę od 8 r.ż, a mając 13 lat uzyskałam tytuł vice-Mistrzyni Ukrainy z akrobatyki sportowej. Później rozwijałam się w zawodzie nie tylko jako zawodniczka a również jako trener, trenując dzieciaki w AcroAir.

AcroAir – to miejsce, ludzie i atmosfera gdzie czuję się jak ryba w wodzie. Z zawodu jestem dyplomowanym magistrem psychologii klinicznej, korzystam ze swojej wiedzy w praktyce. Aktualnie jestem w trakcie drugiej magisterki z Pedagogiki, kończę ciekawą specjalność – Andragogika, coaching i Mentoring. Chyba można się domyśleć – uwielbiam uczyć się:) Oprócz akrobatyki i studiów prowadzę szkołę językową w Warszawie. Lubię spędzać czas z dziećmi – robić coś kreatywnego, bawić się, trenować i po prostu rozmawiać. Moja super moc – potrafię odnaleźć odpowiednie słowa w rozmowie z dzieckiem, szybko nawiązuję kontakt i umiem słuchać.